adidas

خرید اینترنتی جدیدترین محصولات ورزشی آدیداس | کتانی، شلوار ورزشی، سویشرت، تاپ، نیم تنه

آدیداس یک شرکت آلمانی اما چند ملیتی است که در زمینه‌ی طراحی و تولید لباس، کفش‌ و لوازم جانبی ورزشی شهرتی جهانی دارد. این شرکت، علاوه بر کفش‌های ورزشی، تولید محصولات دیگری را مانند کیف، تی‌شرت، ساعت، عینک و سایر لوازم ورزشی و محصولات جانبی آن در فهرست تولیدات خود دارد. آدیداس در اروپا بزرگ‌ترین و بعد از نایک دومین تولید‌کننده‌ی لباس‌های ورزشی در جهان است.

این برند در 18 اوت سال 1949 توسط آدولف داسلر (Adolf Dassler) تأسیس شد. برادر آدولف (Gebrüder Dassler) نیز پیش از او برند پوما را در شهر Herzogenaurach آلمان تأسیس کرده‌بود. این دو شرکت به‌سرعت به رقیب یکدیگر بدل شدند و تا به امروز هردوی آن‌ها از برند‌های مشهور جهانی هستند.


کالایی یافت نشد.

در فهرست محصولات این شرکت ملزومات هر رشته‌ی ورزشی به‌طور مستقل طراحی و تولید شده‌اند؛ ورزش‌هایی نظیر فوتبال، گلف، تنیس، کریکت، گلف ، بیسبال، راگبی و .... محصولاتی جداگانه از آن خود دارند.

در بیشتر تولیدات، از علامت سه خط موازی اریب به‌‌عنوان آرم و علامت تجاری این برند استفاده می‌شود اما امروزه آدیداس دارای خطوط تولیدی متفاوت است که کیفیت‌، قیمت و ویژگی‌های آن نیز  متفاوت است. در هریک از این خطوط تولید از آرم دیگر خود با موتیف‌های متفاوت استفاده می‌کند.

تکامل آرم‌های آدیداس:

سه راه راه

در ابتدا و از سال 1967، اولین لوگوی رسمی آدیداس با سه‌خط موازی طراحی شد. آدیداس به دنبال این بود که با یک ایده‌ی منحصربه‌فرد طرح خود را در ذهن و حافظه‌ی مردم حک کند. سه خط راه‌راه  تا سال 1972 کم‌کم جای خود را در میان توده‌ها باز کرد و نام داسلر و شرکت او را بر سر زبان‌ها انداخت.

سه پرهImage title

در سال 1972 که این برند با خطوط راه‌راه‌اش جای خود را در میان مردم باز کرد، آدیداس  تصمیم گرفت که طرح خود را از سه خط موازی به طرح نمادین سه پره تغییر دهد. در همین زمان این شرکت تصمیم گرفت که تولیدات خود را در طراحی لباس و لوازم اوقات فراغت توسعه دهد، داسلر متوجه نیاز به طراحی لوگویی مناسب‌تر برای شرکت خود شد تا تنوع صنعتی شرکت خود را به نمایش بگذارد از این حیث طرح سه‌پره جایگزین خطوط راه‌راه شد. این ایده موتیف خود را از تنوع کار این نام تجاری می‌گرفت.

مثلث

در سال 1990، آدیداس طرح ابتدائی خود را با طراحی جدید اهدا کرد. پیتر مور، مدیر خلاق وقت یک ایده‌ی جالب در ذهن داشت. او پیشنهاد کرد تا همان سه‌خط راه‌راه به‌صورت یک مثلث  با شیبی ثابت در کنار هم قرار گیرند. آدی داسلر این ایده را دوست داشت و آن را تصویب کرد. اولین نسخه از این آرم روی محصولات و تجهیزات شرکت مشاهده شد. درنهایت، در سال 1997، آرم نمادین شرکت‌های بزرگ آدیداس به این طرح تغییر یافت. طرح سه‌پره‌های کلاسیک برای محصولات گذشته باقی ماند.


بارگذاری

بارگذاری

خبـرنامـه

برای عضویت در خبرنامه و استفاده از تخفیف ۳۵٫۰۰۰ تومانی ایمیل خود را وارد نمایید