با شیوع ویروس کرونا در سراسر کشور، انواع مختلفی از ماسک‌های تنفسی و پزشکی در داروخانه‌ها عرضه می‌شوند و اطلاعات دقیق در مورد انواع ماسک‌های پزشکی و میزان محافظت آن‌ها در برابر ویروس، به ما در خرید آگاهانه کمک می‌کند.

خرید ماسک

ماسک پزشکی از پوشش استریلیزه تشکیل شده است و هنگام خرید باید از بسته‌بندی بهداشتی آن اطمینان حاصل کرد. خرید ماسک تنفسی علاوه بر محافظت از فرد در برابر آلودگی‌ها، از لمس بینی و دهان در زمان اپیدمی‌های ویروسی جلوگیری می‌کند. هنگام خرید ماسک انتخاب‌های مختلفی مانند ماسک ساده یا ماسک فیلتردار داریم ولی ماسک‌های فیلتردار برای پرستاران و کادر درمان مناسب‌تر است و ماسک‌های ساده برای استفاده عموم استفاده می‌شوند.

ماسک تنفسی

ماسک تنفسی عموما در بیمارستان‌ها توسط پزشکان و پرستارها استفاده می‌شود و در زمان اپیدمی ویروسی به طور گسترده مورد استفاده مردم قرار می‌گیرد. ماسک تنفسی از پخش شدن قطرات آب و ذرات معلق ناشی از عطسه و سرفه بیماران جلوگیری می‌کند. ماسک تنفسی یک بار مصرف است و بهتر است بعد از دو ساعت آن را تعویض کنیم تا آلودگی‌های جذب شده به ماسک، از راه تنفس به ریه وارد نشوند.

ماسک پزشکی

انواع مختلف ماسک پزشکی مانند ماسک سه لایه و ماسک فیلتردار از شیوع بیماری‌های ویروسی در درمانگاه‌ها و بیمارستان‌ها جلوگیری می‌کند. انواع ساده و سه لایه ماسک پزشکی در سطح شهر و در زمان شیوع بیماری‌های ویروسی مانند آنفولانزا یا کرونا توسط مردم استفاده می‌شود و در بسیاری از شهرها استفاده از این ماسک‌ها در فضاهای عمومی اجباری می‌شود.

ماسک سه لایه

ماسک سه لایه یکی از بهترین انواع ماسک‌های موجود است. لایه داخلی این ماسک‌ها از پارچه بدون بافت و ضد حساسیت و التهاب تشکیل شده است و روی صورت و مقابل دهان و بینی قرار می‌گیرد. لایه میانی فیلتر ماسک است و اصلی‌ترین عایق در برابر باکتری‌ها و آلاینده‌های محیطی به حساب می‌آید.

بارگذاری

بارگذاری

خبـرنامـه

برای عضویت در خبرنامه ایمیل خود را وارد نمایید