main1

چطور برای مسافرت عید چمدان ببندیم؟ قسمت اول

برای بسیاری از خانواده‌های ایرانی تعطیلات عید زمان مسافرت‌های طولانی است. خیلی‌ها به شهر محل تولد خود و به دیدار اقوام می‌روند. گروه زیادی به شمال کشور برای سفرهای تفریحی دوستانه و خانوادگی می‌روند. گروهی مسافرت‌های ماشینی با مسافت‌های طولانی را دوست دارند و به ایران‌گردی می‌پردازند و عده‌ای هم این زمان را برای مسافرت‌های خارجی انتخاب می‌کنند. هر جا که می‌روید، هرچه بار سبک‌تری بردارید، راحت‌تر خواهید بود. چه در فرودگاه و چه در ترمینال، چه در منزل اقوام و چه هتل، هر چه ساک و چمدان سبک‌تری ببرید، راحت‌تر خرید می‌کنید و یا جا‌به جا می‌شوید. در این مطلب به‌شما آموزش خواهیم داد چگونه ساک یا چمدانتان را مناسب، سبک و کاربردی ببندید.

PACKING4

  1. در مورد مقصدتان تحقیق‌کنید

برای انتخاب لباس‌های مناسب هم لازم است درباره دما و وضعیت آب و هوایی مقصد مورد نظرتان در زمان سفر تحقیق‌کنید و هم لازم است به شرایط فرهنگی فکر کنید. در بعضی شهرها پوشش‌ها ساده‌، تیره‌ و پوشیده‌تر از معمول است و در بعضی نقاط پوشش‌ها آزادتر و سبک‌تر هستند. اگر به منزل اقوام می‌روید، شاید بیشتر از لباس مهمانی نیاز داشته‌باشید روی لباس‌های شیک و متناسب برای داخل منزل هم فکر‌کنید. نکته دیگری که باید به آن توجه کنید نوع فعالیت‌هایی است که در این سفر انجام خواهید داد. اگر سفرتان به دید و بازدید عید می‌گذرد لباس مهمانی، و اگر به گشت و گذار در طبیعت می‌گذرد کفش‌های تخت و ورزشی مناسب بیشتر از هر چیزی مورد نیازتان خواهد‌بود.

61900361-dc87-4e0d-8ce8-36cb55d2c195

  1. کپسولی فکر کنید!

چمدان بستن اگر استادانه انجام‌شود، شباهت زیادی به انتخاب آیتم‌های لباس برای یک کمد کپسولی است. کمد کپسولی مجموعه‌ای از لباس‌ها است که مینیمالیست‌ها با انتخاب تعدادی آیتم کاربردی ثابت و استفاده از آنها در ست‌های لباس مختلف، انتخاب می‌کنند تا فضا خلوت‌تر شود.

برای اینکه چمدانتان را کپسولی ببندید، باید توجه کنید که لباس‌هایتان بهتر است یک تم رنگی داشته باشندو اگر قرار باشد چندین ست لباس با رنگهای بسیار متفاوت به همراه اکسسوری‌های و متعلقات هر کدام همراه ببرید، یک واگن برای حمل لباس‌هایتان لازم خواهید‌داشت.

بهترین راه این است که یک یا دو رنگ خنثی مثل سفید، مشکی، کرم یا خاکستری انتخاب‌کنید و سپس رنگ‌های متضاد یا هارمونیکی که می‌خواهید با آن‌ها ست کنید را در کنارش بچینید. مثلا شما می‌توانید تعداد تکه اصلی سفید و مشکی انتخاب‌کنید و چند تکه لباس آبی، قرمز یا گلدار را برای ست‌کردن با آنها انتخاب‌کنید. برندهای تاپ‌شاپ، زارا و برشکا گزینه های خوبی برای خرید لباس‌های ساده با رنگ‌های خنثی هستند.

21417e52-495d-4f78-97b9-9d73d41200b0

ادامه دارد…

0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>