yalda

چگونه برای شب یلدا پوستمان را درخشان و شاداب کنیم؟

اکثر خانواده‌های ایرانی برای شب یلدا برنامه‌های خاصی دارند. بعضی‌ها به خانه پدربزرگ و مادربزرگ می‌روند و بعضی دیگر مهمانی‌های خانوادگی و دوستانه برگزار می‌کنند. می‌دانیم که شما هم مثل بقیه خانم‌ها تمایل دارید که حسابی بدرخشید و در جمع فامیل با زیباترین چهره‌تان ظاهر شوید.

قدم اول: پاکسازی و زیباسازی پوست

یک هفته جلوتر از مهمانی فرصت مناسبی است که پوستتان را یک لایه‌برداری ملایم کنید. برای این کار می‌توانید از انواع اسکراب یا ماسک‌های مختلف استفاده‌کنید. اما توجه کنید که این زمان برای استفاده از لایه‌بردارهای قوی مثل کرم‌های حاوی AHA مناسب نیست.

همچنین الان زمان مناسبی است که اگر کرم روز یا شب مناسبی به پوستتان نمی‌زنید، این کار را شروع کنید و هر بیست و چهار ساعت تکرار کنید که تا زمان مهمانی، پوستتان از خشکی دربیاید و رنگ و برق مطلوبی بگیرد.

getty_rf_photo_of_woman_with_cleanser_on_face

نکته دیگری که نباید فراموش‌شود، این است که هر روز باید کرم ضدآفتاب به پوستتان بزنید. اگر تا حالا هم در این کار کوتاهی کرده‌بودید، حتی یک دقیقه دیگر صبر نکنید. کرم ضدآفتاب برای جلوگیری از پیری، چروک‌شدن و لک‌شدن پوستتان بسیار موثر است.

برای تکمیل روتین زیباسازی پوستتان حتما از همین امشب آرایشتان را پاک‌کنید و با پوست تمیز و پاکیزه بخوابید. آلاینده‌های ناشی از زندگی شهری که در دام کرم پودر و سایر لوازم آرایشی گرفتار می‌شوند، اگر شب‌ها از روی پوست پاک نشوند، در منافذ پوست فرو می‌روند و آن‌ها را بدشکل و بزرگ می‌کنند. در این شرایط پوست بعد از مدتی پیر و حفره‌دار دیده می‌شود.

1 پاسخ

ارسال یک پاسخ

در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>