استایل ‌های هدیه تهرانی در نقش‌های مختلف

هدیه تهرانی در سال ۱۳۷۳  وقتی ۲۰ ساله بود برای بازی در فیلم «روز واقعه» به کارگردانی شهرام اسدی انتخاب شد اما لادن مستوفی جایگزین او شد تا ورود او به سینمای حرفه‌ای دو سال به تعویق بیفتد. سال ۱۳۷۵ و فیلم «سلطان» مسعود کیمیایی آغاز دوران حرفه‌ای بازیگری هدیه تهرانی در سینمای ایران بود. هدیه تهرانی از آن دسته بازیگرانی است که برای انتخاب نقش سخت‌گیرانه عمل می‌کند؛ کم بازی می‌کند اما گزیده. در ادامه بررسی استایل‌های بازیگران و نقش پررنگ طراحان لباس در فیلم‌ها، این بار برخی استایل‌های هدیه تهرانی را در دوران حرفه‌ای ۲۵ ساله‌اش در سینمای ایران بررسی می‌کنیم.

1

 

دست‌های آلوده، ۱۳۷۸

هدیه تهرانی  در نقش دختری جوان و سرکش با چند نفر از دوستانش قصد سرقت از یک مراسم عروسی اعیانی را دارند و بعد برای تقسیم اموال درگیر ماجرایی عشقی می‌شوند. مجید نیامراد استایل کژوال شلوار جین، مانتو مشکی و روسری قرمز را برای دیبا در نظر گرفته است.

5

​مانتو زنانه سوئیت کلاهدار کد 1100041 مشکی درس ایگو

​مانتو زنانه سوئیت کلاهدار کد ۱۱۰۰۰۴۱ مشکی درس ایگو

 

دختر ایرونی، ۱۳۸۱

هدیه تهرانی دراین فیلم نقش دختری مستقل و بااعتماد‌به‌نفسی را ایفا می‌کند که مسئول اداره کارگاه مجسمه‌سازی پدرش بعد از بازنشستگی است. فروزان جلیلی‌فر ازعناصری در استایل مریم استفاده کرده که در زمان خودش آوانگارد محسوب می‌شده است؛ عناصری مانند سویشرت‌های کلاه‌دار و شال‌های رنگی.

4

​هودی زنانه نخی سرمه ای چوبار

​هودی زنانه نخی سرمه ای چوبار

 

چهارشنبه‌سوری، ۱۳۸۴

هدیه تهرانی در این فیلم نقش زنی را ایفا می‌کند که به رابطه همسرش با زن همسایه مشکوک است و برای پی بردن به راستی این ظن از خدمتکار خانه درخواست کمک می‌کند. حسین مجد مژده را به خاطر شرایط روحی مشوشی که دارد همواره با لباسی تمام مشکی جلو دوربین می‌فرستد.

8

​مانتو زنانه کتی کوتاه آستین کلوش مشکی سورا

​مانتو زنانه کتی کوتاه آستین کلوش مشکی سورا

 

هفت دقیقه تا پاییز، ۱۳۸۸

هدیه تهرانی در این فیلم نقش زنی از طبقه متوسط اجتماعی را بازی می‌کند که پس از یک تصادف و با از دست دادن دخترش دچار مشکلات روحی می‌شود و می‌خواهد از همسرش جدا شود. رعنا امینی هم در بیشتر سکانس‌ها استایل تمام مشکی را برای میترا در نظر گرفته و رنگ شال او بسته به روحیات لحظه‌ای که دارد عوض می‌شود.

7

​​مانتو زنانه سوئیت قهوه ای زیبو

​​مانتو زنانه سوئیت قهوه ای زیبو

 

پل چوبی، ۱۳۹۰

هدیه تهرانی در این فیلم در نقش معشوقه سابق مردی ظاهر می‌شود که با همسرش قصد مهاجرت از ایران را دارد و با دلایلی مجبور می‌شود همسرش را موقتا تنها راهی کند. پروین صفری برای نازلی، معشوقه سابقی که قصد بازگشت دارد استایل‌هایی با رنگ‌های ترکیبی پویا و خنثی طراحی کرده است مانند شال قرمز با مانتو و شلوار خاکی.

3

​مانتو زنانه نخی آستین کلوش قهوه ای هما مدا

​مانتو زنانه نخی آستین کلوش قهوه ای هما مدا

 

بدون تاریخ، بدون امضا، ۱۳۹۵

هدیه تهرانی در این فیلم نقش همسر دکتری را بازی می‌کند که پس از یک تصادف با موتورسیکلت و مرگ پسربچه‌ای که پشت آن موتور سوار بود دچار عذاب وجدان می‌شود و با اینکه علت مرگ مسمویت تشخیص داده شده به آن مشکوک است. دلیله صوفیانی برای سایه، در صحنه‌هایی که لباس فرم پزشکی نمی‌پوشد هم از رنگ‌های در تنالیته سفید استفاده کرده است.

2

​مانتو زنانه کد SS2020-dress117 کرم راه راه ناوالس

​مانتو زنانه کد SS2020-dress117 کرم راه راه ناوالس

 

مسخره‌باز، ۱۳۹۷

هدیه تهرانی در این فیلم نقشی نزدیک به خودش را بازی می‌کند؛ سوپر استار سینمایی که در خیالات یک پسر بچه شاگردسلمانی که عاشق بازیگری است با او هم‌بازی می‌شود. الهام معین، طراح لباس مسخره‌باز برای هما استایلی فانتزی متشکل از کراوات مشکی، جلیقه قرمز و کلاه و تونیک کرم در نظر گرفته است.

6

​مانتو زنانه کوتاه قرمز Sora

​مانتو زنانه کوتاه قرمز Sora

 

0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *