۵ توصیه برای انتخاب لباس کودکان

در انتخاب لباس مناسب برای کودکان فاکتورهای زیادی دخیل هستند به همین دلیل این انتخاب دشوار است. باید روحیات، سن و علائق کودک خود را در نظر بگیرید. احتمالا ترجیح می‌دهید لباسی که برای فرزندتان انتخاب می‌کنید به راحتی لک نشود و با توجه به رشد سریع کودکان خیلی زود برای آن‌ها غیر قابل استفاده نشود. به این مسائل انتخاب رنگ مناسب پوست کودک خود را هم اضافه کنید؛ ممکن است لباس‌های خیلی خوب و نویی از فرزند اولتان داشته باشید که به دلیل تفاوت رنگ مو و پوست آن‌قدر در تن فرزند دومتان زیبا به نظر نرسند.

توصیه‌های زیر به شما در انتخاب لباس کودکانتان کمک می‌کند:

  • یک طرح رنگی کلی انتخاب کنید.

می‌توانید بخش عمده لباس‌های فرزندان خود را با چند رنگ کلی انتخاب کنید. برای مثال رنگ‌های آبی، سفید و قرمز. این رنگ‌ها در طول فصول مختلف سال قابل استفاده هستند؛ به علاوه، این رنگ‌ها تقریبا به تمام رنگ‌های پوست و مو می‌آیند و رنگ‌های شادی به شمار می‌روند. توجه کنید که وقتی بخش عمده لباس‌های فرزندان شما از یک طرح رنگ کلی پیروی می‌کند ست کردن اکسسوری‌های مختلف با لباس‌هایشان برای شما آسان‌تر خواهد شد.

02

هودی پسرانه نخی قرمز Zippy

هودی پسرانه نخی قرمز Zippy

پیراهن پسرانه نخی آستین کوتاه سرمه ای نارنجی چهارخانه Zippy

پیراهن پسرانه نخی آستین کوتاه سرمه ای نارنجی چهارخانه Zippy

پیراهن دخترانه آبی گلدار نارسیس

پیراهن دخترانه آبی گلدار نارسیس

  • لباس‌هایی با پارچه مرغوب انتخاب کنید.

بخش عمده خلاقیت و یادگیری کودکان از طریق بازی و تجربه است. به همین دلیل باید به کودکان خود اجازه شیطنت بدهید. این واقعیت به این معنی است که باید خود را برای این که لباس‌هایشان خیلی سریع کثیف شود آماده کنید. البته اگر لباس‌های کودکانتان به سادگی لکه‌ها را نشان دهد و نتوان به راحتی لکه‌های آن‌ها را تمیز کرد، پذیرش این شیطنت‌ها آسان نیست. پس بهتر است برای فرزندان خود از لباسی استفاده کنید که لکه‌های آن به راحتی تمیز شود و بر اثر شست‌و شو زود کهنه نشود.

03

  • طرح‌هایی را انتخاب کنید که کلاسیک و ساده هستند و جزئیات کودکانه دارند.

اگر از طرح‌های ترندی استفاده کنید ممکن است به زودی کهنه شوند بنابراین طرح‌های ساده و کلاسیک انتخاب‌های بهتری هستند. البته وقتی صحبت از لباس کودک می‌شود باید جزئیاتی کودکانه هم در لباس وجود داشته باشد. اگر این جزئیات با توجه به سلیقه خود کودک انتخاب شود که چه بهتر! مانند یک طرح خرگوش کوچک در گوشه‌ی پیراهن و یا کفش‌هایی با طرح گربه. از این طریق فرزندتان استایل یونیک و مورد علاقه خود را خواهد داشت؛ لباسی که به زودی از مد نمی‌افتد…

ست تی شرت و شلوار پسرانه نخی Casper کرم مادر

ست تی شرت و شلوار پسرانه نخی Casper کرم مادر

  • سلیقه فرزند خود را هم در نظر بگیرید!

شاید شما از لباسی با پارچه مرغوب‌تر ولی طرح‌های ساده استقبال می‌کنید و فرزند شما با تمام وجودش یک لباس ترند طرح السا را دوست دارد؛ بد نیست که گاهی نیز به علاقه فرزند خود توجه نشان دهید.

سعی کنید سلیقه فرزند خود را بشناسید و لباسی پیدا کنید که استاندارد های هردوی شما را داشته باشد. برای مثال اگر فرزند شما دامن‌ دوست دارد دائما برایش شلوار نخرید؛ بلکه به سراغ دامن‌هایی بروید که استاندارهای شما را هم دارند.

05

  • به راحتی فرزند خود اهمیت دهید.

توجه کنید که برای چه موقعیت و مناسبتی لباس می‌خرید. قطعا پسر کوچک شما در یک پیراهن سفید و شلوار مشکی به همراه ساسبند و پاپیون قرمز خیلی جذاب و دوست داشتنی خواهد بود اما اگر به یک جشن در فضای باز آن هم در زیر آفتاب سوزان تابستان دعوتید این لباس قطعا انتخاب مناسبی نخواهد بود. نتیجه چنین استایلی در این شرایط یک کودک ناراضی و کلافه است که قطعا شما را (و شاید هم همه مهمانان را) کلافه خواهد کرد. پس در رابطه با خرید لباس برای موقعیت و مناسبتی که به آن دعوتید واقع‌نگر باشید و از پارچه و لباسی مناسب شرایط استفاده کنید.

0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *