ردی از خود برای نسل­های بعد بگذارید

آیا تا به حال به دست‌نوشته یا نقاشی قدیمی یکی از بستگان یا عزیزانتان میان یکی از کتاب‌های قدیمی برخورده­اید؟ حتما حس بسیار خوبی درونتان برانگیخته شده. فورا چندسال پرت می­شوید در عمق زمان خصوصا آنکه آن شخص دیگر میان شما نباشد. حتما آن نوشته و یا نقاشی، یادگاری بسیار ارزشمندی برای شما خواهد بود.


کالایی یافت نشد.

فکرش را بکنید از نسل ما برای فرزندانمان چه یادگار خواهد ماند؟ اگر نامه‌ای باشد (که شک دارم باشد) لابد نوشته­ای است تایپ شده که گرچه خیلی شسته‌ورُفته است اما روحی در کالبدش جاری نیست و حسی را چنان که باید منتقل نمی‌کند.

میخواهیم از برندی در صنایع نوشت‌افزار و اداری صحبت کنیم که اکنون بیش از 70 سال در این زمینه سابقه دارد. در سال 1940 میلادی ایده‌ی ساخت کارخانه‌ای برای تولید خودنویس‌های حرفه‌ای و مدادهای مکانیکی در یکی از شهرهای جمهوری چک توسط دو پایه‌گذار آن که پیش‌تر از قدیمی‌های صنعت چرم بودند مطرح گردید و مجوزهای لازم جهت تولید این دو محصول گرفته شد و یک سال بعد اولین خودنویس این شرکت که بخش عمده‌ی آن کار دست بود به بازار ارائه شد. STENO اولین محصول شرکت بود، نامی برگرفته از ترکیب نام دو صاحب کارخانه. کارخانه‌ای که ابتدا کار خود را با 20 پرسنل شروع کرد و سعی در بهبود کیفیت و نوآوری بیشتر در محصولات خود داشت.

سال 1945 نقطه عطفی برای این کارخانه محسوب می‌شود، یکی از موسسان آن از شرکت جدا شد ولی کارخانه کار خود را با جدیت بیشتر ادامه داد و سعی در گسترش بیشتر آن داد تا آنکه شمار کارکنانش را به 50 نفر رساند. تغییرات سیاسی سال‌های 1950 جمهوری چک بر روی کارخانه تاثیری نگذاشت و Centropen نیروهایش را تا 140 نفر اضافه کرد. این دهه سال­های رشد سنتروپن بود و شرکت 12 کارخانه کوچک در سراسر چک و اسلواکی امروزی تاسیس نمود.

در سال 1962 تولید خودنویس‌های سنتروپن به 2370000 رسید و 70 محصول جانبی دیگر نیز در کنار آن تولید می‌شد. بعدها میان آن­ تولیدات حتی خنجرهای پلاستیکی مخصوص نیشکر نیز دیده می­شد که برای کوبا تولید شده بود. میزان تولید نوشت‌افزار این شرکت در سال 2007 به عدد تاریخی 258 میلیون رسید.

در سال­های بعد با توجه به رشد صنعتی جوامع دیگر centropen  تغییرات زیادی برای افزایش کیفیت و رشد تولید خود انجام داد. بازسازی و گسترش کارگاه‌­ها و بروزسانی دستگاه­های تولید مهم­ترین کارهایی است که سنتروپن انجام داد. تمام این کارها به سبب تاکید زیاد این شرکت بر روی "توسعه‌ی محصولات جدید" است.

"هدف ما کمک به مشتریانمان برای نوشتن، نقش زدن و برجسته کردن لحظات امروز برای نسل‌های فرداست".


بارگذاری

بارگذاری

خبـرنامـه

برای عضویت در خبرنامه و استفاده از تخفیف ۳۵٫۰۰۰ تومانی ایمیل خود را وارد نمایید