"فشن هرگز به خواب نمی‌رود، ما هم همینطور!"

اچ اند ام (H&M) دومین برند خرده فروشی پوشاک در جهان است که از لحاظ گستردگی و بزرگی در جایگاهی بعد از زارا Zara و قبل از گپ  Gapقرار دارد. این برند سوئدی الاصل 67 سال است که در میان عاشقان اجناس شیک و خوش‌قیمت معروف شده و جای خود را حسابی باز کرده است.

اچ اند ام در بیش از شصت کشور دنیا، با بیش از 132 هزار نفر پرسنل و در سه هزار و پانصد فروشگاه در آسیا، استرالیا، اروپا و ایالات متحده آمریکا گسترده شده و نزدیک به 800 کارخانه مشغول تولید لباس و اکسسوری آن است.

اِرلینگ پرسون موسس اچ اند ام پس از سفری به ایالات متحده در سال 1947 میلادی که درست مصادف با خاتمه جنگ جهانی دوم و البته ورشکستگی‌اش در کسب و کار قبلی بود، با مشاهده فروشگاه‌های لباس ارزان و با حجم بالای تولید در آمریکا، به فکر افتتاح فروشگاهی از این دست، با قیمت‌های مقرون به صرفه و تنوع عالی برای زنان کشورش افتاد. این فکر اولیه به راه‌اندازی اولین اچ اند ام در سال 1947 منجر شد.

این شرکت در ابتدا با نام "Hennes" (به زبان سوئدی به معنی برای یک زن) کار خود را با فروش پوشاک زنان و لوازم جانبی آن آغاز کرد. بیست و یک سال بعد، Hennes به فروشگاه دیگری با نام Widforss Mauritz تغییر نام داد و در نهایت این دو نام به "Hennes & Mauritz یا مخفف آن (H & M) تبدیل شد. این تغییر شامل ایجاد گروه پوشاک مردانه در این برند همراه بود.

اچ اند ام در طول کار خود همواره از طراحی‌های طراحان جدید از سراسر جهان در فرمول موفقیت خود استفاده کرده است. به همین دلیل است که هرگز فروش محصولات و اعتماد مشتریانش را از دست نداده است.


بارگذاری

بارگذاری

خبـرنامـه

برای عضویت در خبرنامه و استفاده از تخفیف ۳۵٫۰۰۰ تومانی ایمیل خود را وارد نمایید