WILLOW TREE

مجسمه‌های ویلو تری( Willow tree)

زبان برای آدم‌ها فقط کلمه نیست. گر چه آدم‌ها با همین توانایی ارتباط کلامی بود که سرآمد طبیعت و جانداران شدند اما ذهن آدمی آن‌چنان توانمند و شگفتی‌ساز است که به هیچ‌چیز قناعت نمی‌کند. او همواره در  تلاش است تا دایره‌ی امکانات و تجارب خود را کامل‌تر کند. سال‌ها و سال‌هاست که  میل به آفرینش، جاودانگی و زیبایی انسان را به ترکیب تخیل، خلاقیت و مهارت‌هایش کشانده و از این روست که انسان هنر را به‌عنوان زبانی  جایگزین برای مفاهیم خاص و ویژ‌ه‌اش آفریده‌است. شعر و داستان، موسیقی، رقص، نقاشی، هنرهای تجسمی و صنایع دستی، هنرهای سمعی و بصری و ... همه‌وهمه بیانگر میل ما به برخوردی زیبایی‌شناسانه و خاص با زندگی است.

یکی از بهترین و کامل‌ترین تجارب هنری بشر، تجربه‌ی انسان در شکل‌دادن به خاک و گِل و خلق اشیائی است که با زبان تخیل و زیبایی مهم‌ترین مفاهیم را انتقال می‌دهند. اشیاء می توانند گزیده‌ای از خاطرات، یادها، عواطف و بریده‌ای از تجارب ما را تا همیشه ماندنی کنند. این شاید همان داستان پس‌پشت مجسمه‌های ویلو تری (willow tree) هم باشد. سوزان لوردی با ذکاوت و هوش هنری‌اش بخش‌هایی از قصه‌های مشترک زندگی همه‌ی مردم جهان را برگزید و به شکل مجموعه‌ای کامل از مجسمه‌های ناب ارائه کرد. او تجربه‌ی عشق، خانواده، مادرانگی، صلح، شادی، آرامش، دوستی، تنهایی، جدایی و دوری، رویاپردازی، کار و ... را در مقام بخش‌هایی مشترک در قصه‌ی زندگی همه‌ی انسان‌ها برگزید و با ظرافت و زیبایی تمام آن را در قالب یک مجموعه از مجسمه‌های کوچک آفرید.

به همین دلیل بود که این مجسمه‌ها به‌سرعت جای خود را در خانه‌ها، اتاق‌ها وکنج‌های دنج زندگی و تنهایی اکثر آدم‌ها باز کردند. ایده‌ی اصلی این مجسمه‌ها جای خود را در صنعت تولید مجسمه‌سازی باز کرد و داستان آن‌ها در هر گوشه‌ای از جهان شنیده‌شد بی‌آنکه نیاز باشد، همه‌ی مردم دنیا با یک زبان واحد حرف بزنند. این مجسمه‌ها با زبانی تمثیلی و ساده عواطف و حالات بشری را برای همه مردم جهان بازگو می‌کنند و قصه‌ی رنج‌ها و شادی‌های زندگی را در تصویر حالات مشترک انسانی با زبان استعاریِ بدن منتقل می‌کنند. گرمای آغوش، خواندن کتاب، مواجه با طبیعت و زیبایی، دوست‌داشتن و دوست‌داشته‌شدن را به خلوت خانه‌ی امید آدم‌ها هدیه می‌برند.
این مجسمه‌های طرح ویلوتری را شرکت امین کامپوزیت در ایران تولید کرده است.


کالایی یافت نشد.


بارگذاری

بارگذاری

خبـرنامـه

برای عضویت در خبرنامه و استفاده از تخفیف ۳۵٫۰۰۰ تومانی ایمیل خود را وارد نمایید