WILLOW TREE

مجسمه‌های ویلو تری( Willow tree)

زبان برای آدم‌ها فقط کلمه نیست. گر چه آدم‌ها با همین توانایی ارتباط کلامی بود که سرآمد طبیعت و جانداران شدند اما ذهن آدمی آن‌چنان توانمند و شگفتی‌ساز است که به هیچ‌چیز قناعت نمی‌کند. او همواره در  تلاش است تا دایره‌ی امکانات و تجارب خود را کامل‌تر کند. سال‌ها و سال‌هاست که  میل به آفرینش، جاودانگی و زیبایی انسان را به ترکیب تخیل، خلاقیت و مهارت‌هایش کشانده و از این روست که انسان هنر را به‌عنوان زبانی  جایگزین برای مفاهیم خاص و ویژ‌ه‌اش آفریده‌است. شعر و داستان، موسیقی، رقص، نقاشی، هنرهای تجسمی و صنایع دستی، هنرهای سمعی و بصری و ... همه‌وهمه بیانگر میل ما به برخوردی زیبایی‌شناسانه و خاص با زندگی است.

یکی از بهترین و کامل‌ترین تجارب هنری بشر، تجربه‌ی انسان در شکل‌دادن به خاک و گِل و خلق اشیائی است که با زبان تخیل و زیبایی مهم‌ترین مفاهیم را انتقال می‌دهند. اشیاء می توانند گزیده‌ای از خاطرات، یادها، عواطف و بریده‌ای از تجارب ما را تا همیشه ماندنی کنند. این شاید همان داستان پس‌پشت مجسمه‌های ویلو تری (willow tree) هم باشد. سوزان لوردی با ذکاوت و هوش هنری‌اش بخش‌هایی از قصه‌های مشترک زندگی همه‌ی مردم جهان را برگزید و به شکل مجموعه‌ای کامل از مجسمه‌های ناب ارائه کرد. او تجربه‌ی عشق، خانواده، مادرانگی، صلح، شادی، آرامش، دوستی، تنهایی، جدایی و دوری، رویاپردازی، کار و ... را در مقام بخش‌هایی مشترک در قصه‌ی زندگی همه‌ی انسان‌ها برگزید و با ظرافت و زیبایی تمام آن را در قالب یک مجموعه از مجسمه‌های کوچک آفرید.

به همین دلیل بود که این مجسمه‌ها به‌سرعت جای خود را در خانه‌ها، اتاق‌ها وکنج‌های دنج زندگی و تنهایی اکثر آدم‌ها باز کردند. ایده‌ی اصلی این مجسمه‌ها جای خود را در صنعت تولید مجسمه‌سازی باز کرد و داستان آن‌ها در هر گوشه‌ای از جهان شنیده‌شد بی‌آنکه نیاز باشد، همه‌ی مردم دنیا با یک زبان واحد حرف بزنند. این مجسمه‌ها با زبانی تمثیلی و ساده عواطف و حالات بشری را برای همه مردم جهان بازگو می‌کنند و قصه‌ی رنج‌ها و شادی‌های زندگی را در تصویر حالات مشترک انسانی با زبان استعاریِ بدن منتقل می‌کنند. گرمای آغوش، خواندن کتاب، مواجه با طبیعت و زیبایی، دوست‌داشتن و دوست‌داشته‌شدن را به خلوت خانه‌ی امید آدم‌ها هدیه می‌برند.
این مجسمه‌های طرح ویلوتری را شرکت امین کامپوزیت در ایران تولید کرده است.


بارگذاری

بارگذاری

خبـرنامـه

برای عضویت در خبرنامه و استفاده از تخفیف ۳۵٫۰۰۰ تومانی ایمیل خود را وارد نمایید