رنگ پاییز 1400

ترندهای روز؛ رنگ پاییز ۱۴۰۰

رنگ‌‎ها باعث برانگیخته شدن احساسات مختلف در ذهن انسان می‌شوند. ازاین‌رو هرکدام از آن‌ها تأثیر جداگانه‌ای ( بر روی چی) دارند و در فصل‌ها و مواقع خاصی بیش‌تر به کار می‌روند. از طرفی همان‌طور که پاییز خود رنگ‌های زیادی دارد، فصلی مناسب برای استفاده از رنگ‌های مختلف نیز است. برای همگام پیش رفتن با صنعت مد و شیک‌پوشی، باید از رنگ‌های ترند شده در هر سال و هر فصل اطلاع داشته باشیم. در این مقاله طبق گزارش‌های شرکت رنگ پنتون چندین رنگ را به‌عنوان رنگ‌ پاییز ۱۴۰۰ معرفی می‌کنیم که معنادار، برگرفته از طبیعت و بیان‌کننده رنگین‌کمانی از امید و شادی هستند. هم‌چنین این رنگ‌ها را می‌توانید در استایل‌های هفته مد نیویورک نیز مشاهده کنید.

پالت رنگ پاییز ۱۴۰۰

پالت رنگ‌های پاییزی 1400

در این پالت، رنگ‌هایی شاد و ماندگاری در کنار هم قرارگرفته‌اند که الهام‌بخش خلاقیت هستند. در ادامه ۱۰ رنگ پاییز ۲۰۲۱ را به‌صورت جداگانه معرفی می‌کنیم. آشنایی با این رنگ‌ها باعث می‌شود تا بتوانید بهترین استایل ممکن را در پاییز و زمستان داشته باشید. برای آشنایی با رنگ مد پاییز ۱۴۰۰ در ادامه همراه ما باشید.

 1. آبی روشن با الهام از دریای اژه (Mykonos)

کد رنگ: PANTONE 18-4434

رنگ آبی رنگ ترند پاییز و زمستان

دریای اژه از دریاهای اطراف مدیترانه است که میان دو کشور یونان و ترکیه (شبه جزیره یونان و آناتولی) قرارگرفته است. این رنگ تداعی‌کننده آبی دریای اژه است و ذهن هر شخصی را به سمت آرزوی سفر به آن منطقه می‌برد. برای ست کردن یک استایل‌های زمستانی، می‌توانید از این رنگ به‌عنوان یک لباس تک‌رنگ و از سایر تناژهای آبی برای سایر آیتمهای استایل خود استفاده کنید.

 1. زرد روشن (Illuminating Yellow)

کد رنگ: PANTONE 13-0647

رنگ زرد رنگ پاییز 1400

این رنگ دوستانه، شاد و نویدگر یک روز آفتابی یا آینده‌ای بهتر است. علاوه بر این یادآور بهار، پیک‌نیک و نرگس‌های تازه جوانه‌زده نیز است. بهترین راه برای ست کردن لباسی به این رنگ، جفت کردن آن  با رنگ‌های خنثی کلاسیک پاییزی مانند خاکستری روشن و قهوه‌ای کم‌رنگ است که در نهایت آن را به یک ترکیب فوق‌العاده پاییزی تبدیل می‌کند.

 1. سبز لپرچوان (Leprechaun)

کد رنگ: PANTONE 18-6022

رنگ سبز رنگ زمستان 1400

لپرچوان در لغت به معنی جن کوچک در افسانه‌های ایرلندی است که بر طبق آنها هر کسی که آن را گرفتار می‌کرد، می توانست به گنج نهفته‌ای دست پیدا کند. این رنگ روشن و شاد، یادآور و نماد افسانه‌های فرهنگ مردم ایرلندی است. برای ایجاد یک استایل زیبا و باشکوه، می‌توانید این رنگ را با تناژهای مختلف آبی ترکیب کنید.

 1. صورتی فوشیا یا تند (Fuchsia Fedora)

کد رنگ: PANTONE 18-2330

استایل رنگ صورتی جیغ

این تناژ از رنگ صورتی پرجنب‌وجوش، جسورانه و جذاب است. می‌توانید این رنگ را با رنگ‌های صورتی تیره نیز ترکیب کنید. در انتخاب رنگ لباس هم می‌توانید این رنگ را با یک کت طوسی یا جین تیره ترکیب کنید تا یک استایل غیرمنتظره و درعین‌حال مناسب برای پاییز خود بسازید.

 1. صورتی کم‌رنگ یا روزت رنگ پریده (Pale Rosette)

کد رنگ: PANTONE 13-1716

صورتی کمرنگ رنگ ترند پاییز و زمستان 1400

رنگی دوست‌داشتنی، عاشقانه و ملایم که شما را یاد پتوی کودکیتان می‌اندازد که می‌توانستید در اطراف خود بپیچید و راحت باشید. می‌توانید ترند بودن این رنگ پاییز ۱۴۰۰ را در رنگ لباس تا رنگ موی سلبریتی‌ها ببینید.

 1. قهوه ای یا خاک رس (ADOBE)

کد رنگ: PANTONE 17-1340

قهوه‌ای یا خاک رس

این رنگ پاییز ۱۴۰۰ پرطرفدار، القاکننده گرما و حسی حمایت‌کننده است. ترکیب این رنگ با لباس‌های چرم مختلف جلوه‌ای زیبا به استایل شما، به‌خصوص در پاییز می‌بخشد.

 1. قرمز آتشی (Fire Whirl)

کد رنگ: PANTONE 18-1453

قرمز آتشی رنگ پاییز 1400

وقتی صحبت از رنگ‌های پاییزی می‌شود، قرمز رنگی است که همیشه در ترکیب‌ها قرار می‌گیرد و به استایل شما گرما و انرژی می‌بخشد. علی‌رغم جنب‌وجوش زیاد، این رنگ پاییز ۱۴۰۰ با اکثر رنگ‌های خنثی گرم، آبی تند و حتی زرد و نارنجی به‌خوبی ست می‌شود. علاوه بر این‌ها ترکیب رنگ قرمز با مشکی استایلی شیک و جذاب برای شما می‌سازد.

 1. آبی رودونیت یا سرمه ای (Rhodonite)

کد رنگ: PANTONE 19-3838

استایل سرمه‌‎ای

رودونیت رنگ بنفش متعادل‌کننده مبتنی بر آبی است که ازلحاظ روانشناسی نمایانگر دستیابی به بالاترین پتانسیل شخص است. از این رنگ می‌توانید به‌عنوان یک استایل تک‌رنگ یا ترکیبی از رنگ‌های کلاسیک مانند شتری استفاده کنید.

 1. طوسی مایل به آبی (Spring Lake)

کد رنگ: PANTONE 18-4221

استایل به رنگ طوسی مایل به آبی

این ترند پاییز ۱۴۰۰ رنگی ملایم و آرامش‌بخش است که حس دریاچه‌های بهاری را القا می‌کند. برای فصل‌های سرد سال ترکیب رنگ طوسی مایل به آبی با رنگ سرمه‌ای بسیار زیبا و چشم‌گیر است.

 1. قهوه ای (Root Beer)

کد رنگ: PANTONE 19-1228

قهوه‌ای تیره رنگ پاییز 1400

این رنگ نمادی از پوست ریشه درخت ساسافراس است و حس علاقه به طبیعت را منتقل می‌کند. قهوه‌ای در پاییز بیش‌ترین استفاده را دارد، مخصوصاً در استایل‌های تک‌رنگ. درواقع رنگ‌های مختلف قهوه‌ای، تناژ رنگی مخصوص پاییز به‌حساب می‌آیند. این موضوع را می‌توانید در هفته مد نیویورک به‌وضوح مشاهده کنید.

رنگ های کلاسیک اصلی پاییز و زمستان ۲۰۲۱

این رنگ‌های پاییزی به‌راحتی با رنگ‌های دیگر ترکیب و ست می‌شوند.

 1. کرم نارگیل (Coconut Cream)

کد رنگ: PANTONE 11-1007

کرم نارگیل رنگ پاییز 1400

این رنگ پاییز ۱۴۰۰ بین سفید و کرم قرار می‌گیرد و درواقع نوعی سفید مخملی و غنی نیز به‌حساب می‌آید. کرم نارگیل از رنگ‌های گرم و مناسب برای پاییز است و به استایل شما نشاط می‌بخشد.

 1. طوسی (Ultimate Gray)

کد رنگ: PANTONE 17-5104

استایل پاییزی با رنگ طوسی

یکی دیگر از رنگ های مد شده در پاییز طوسی، رنگی خنثی است که ازلحاظ روانشناسی انسان را به آرامش و حس اعتماد تشویق می‌کند. با توجه به خنثی بودن این رنگ، به‌راحتی با تمامی رنگ‌های دیگر ست می‌شود. حتی می‌توانید این رنگ را با مشکی نیز ترکیب کنید و استایلی جذاب در پاییز و زمستان داشته باشید.

 1. بژ بلوند یا سویا (Soybean)

کد رنگ: PANTONE 13-0919

استایل پاییزی با رنگ سویا

این رنگ متمایل به سفید است و علاوه بر جهانی و فراگیر بودن، حس بی‌پایان و جاودانگی را القا می‌کند. رنگ سویا به شلوارهای کمر دار، بافت‌ها و کت‌های پشمی جلوه‌ جذابی می‌دهد.

 1. سبز زیتونی (Olive Branch)

کد رنگ: PANTONE 18-0527

استایل زمستانی با رنگ سبز زیتونی

سبز زیتونی رنگی غنی، خوش‌رنگ و نماد رشد است. استفاده از کت، ترنچ، کاپشن یا پافر با این رنگ بسیار چشم‌گیر و برای پاییز مناسب است. شما می‌توانید در یک استایل، این رنگ را با رنگ‌های نارنجی و مشکی هم ترکیب کنید.

استایل های جذاب در پاییز

با توجه به پالت رنگ‌های معرفی شده، امسال در پاییز و زمستان گزینه‌های رنگی زیادی برای انتخاب و ترکیب دارید. از به کار گیری رنگ‌ها نترسید و یک یا چند رنگ پاییز ۱۴۰۰ را با دقت و سلیقه با یکدیگر ترکیب کنید و استایلی متفاوت و زیبایی برای خود به نمایش بگذارید. برای راهنمایی هم می‌توانید از کالکشن‌های پاییزی در اینستاگرام مدیسه دیدن کنید.

0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *