شامپو

خريد انواع شامپوی موی سر از برندهای برتر ايرانی و خارجی

ساير كالاهاي مرتبط: حالت دهنده مو - ماسک و تقویت کننده مو

انواع شامپو

پیش‌تر استفاده از شامپو برای انواع مختلف مو متداول نبود مردم برای شست و شوی خود از سر تا پا از صابون استفاده می‌کردند. اما حالا آنقدر برای خرید شامپو حق انتخاب داریم که گاهی انتخاب شامپوی مناسب برایمان سخت می‌شود. شامپو ضد شوره، شامپو نرم کننده، شامپو مخصوص موهای رنگ شده، شامپو برای موهای چرب، شامپو برای موهای معمولی و بسیاری از محصولات شوینده سر که هریک به دلیلی تولید شده‌اند. برای آنکه در انتخاب شامپو دچار سردرگمی نشویم لازم است بدانیم هریک از این‌ها برای چه افرادی با چه جنس مویی مناسب هستند.

شامپو ضد شوره

این شامپو در دسته شامپوهای دارویی قرار می‌گیرد. برخی داروها برای استفاده به تجویز پزشک نیاز ندارند و بدون نسخه در داروخانه در دسترس عموم قرار دارد. در این نوع شامپو از مواد دارویی استفاده شده که هریک کاربردی دارد. برای مثال پیریتونیوم روی با میکروب‌های پدیدآورنده شوره مبارزه می‌کند و سلنیوم سولفید باعث جلوگیری از پوسته پوسته شدن پوست سر می‌شود و در آخر کربنات روی که پوست جمجمه را مرطوب نگه می‌دارد و از خشک شدن آن جلوگیری می‌کند.

شامپو نرم کننده

شامپو نرم‌کننده برای بازگرداندن رطوبت به موها و جلوگیری از خشک شدن آن طراحی شده است. نرم‌کننده همچنین باعث نرم شدن ریشه مو و در نتیجه راحت‌ شانه شدن آن می‌شود. وقتی از نرم‌کننده استفاده می‌کنید موهایتان درخشنده‌تر می‌شود چرا که نرم‌کنند‌ها PH مو و پوست سر را تنظیم می‌کنند.

شامپو مخصوص موهای رنگ شده

امروزه دیگر در این نوع شامپوها از سولفات که به ریشه مو آسیب می‌زند استفاده نمی‌شود. شامپوهای مخصوص موهای رنگ شده با اضافه شدن برخی مواد معتدل کننده ملایم شده‌اند تا رنگ را روی مو تثبیت کنند و در عین حال زیان چندانی به آن نرسانند. برخی از این شامپوها خود حاوی مقداری رنگ هستند تا مناطقی را که هنگام رنگ کردن به آن دسترسی نداشته‌اید ترمیم کند و برخی از آن‌ها که بیشتر برای مردان طراحی شده‌اند قسمت‌های بی‌مو را نیز پوشش می‌دهند. اما عنصری که در همه شامپوهای مخصوص موهای رنگ شده ثابت است محافظ UV است که باعث تثبیت و محافظت از رنگ روی مو می‌شود.

شامپو برای موهای چرب

این نوع شامپو بیشتر برای پاکسازی چربی‌های روی پوست سر در لایه‌های زیرین مو طراحی شده است. به همین علت در شامپوهای مخصوص موهای چرب از پاک کننده‌های قوی و مقداری مواد نرم‌کننده استفاده شده است. این نوع شامپوها نقاط اشتراک زیادی با شاپوهای مخصوص پاکسازی سر دارند اما تفاوت آن‌ها در میزان استفاده از پاک کننده‌ها است. شامپوهای مخصوص موهای چرب طوری طراحی شده‌اند که موها را نازک نمی‌کنند. درواقع استفاده از سولفات‌ها و سولفوینیت‌ها در این نوع شامپو از نازک شدن تارهای مو جلوگیری می‌کند.

شامپو برای موهای معمولی

این نوع شامپو برای کسانی طراحی شده است که موهایشان نقطه ضعف خاصی ندارد و یا به مراقبت ویژه‌ای نیاز ندارد. شامپوهایی که برای موهای معمولی ساخته شده‌اند به خوبی موها را شست و شو می‌دهند و از هرگونه چربی پاکسازی می‌کنند. این شامپوها همچنین حاوی مقداری نرم‌کننده هستند تا رطوبت مو را در حالت معتدل نگه دارند. مانند همه شامپوهای دیگر در این نوع شامپو نیز از سولفات‌ها برای چربی زدایی استفاده شده اما مقدار آن نه کم است و نه زیاد و آسیبی به موها وارد نخواهد کرد.

شامپو برای موهای خشک و آسیب دیده

موهای خشک برای نرم شدن و مرطوب ماندن به عناصر نرم‌کننده زیادی نیاز دارند، برای همین در شامپوهای مخصوص موهای خشک و آسیب دیده از مواد نرم‌کننده زیادی استفاده می‌شود. علت آن که موهای خشک و آسیب دیده را در یک دسته قرار می‌دهند آن است که خشکی بیش از حد مو باعث آسیب دیدن ریشه مو می‌شود و عملا خشکی، نوعی آسیب دیدگی محسوب می‌شود. ماموریت اصلی این نوع شامپوها پاکسازی و اضافه کردن لایه‌ها محافظ به موها است. پاک کننده‌ها مسئول پاکسازی، سیلیکون‌ها مسئول اضافه کردن لایه و عناصر نرم‌کننده مسئول ترمیم موها هستند. امروزه در شامپوهای مخصوص موهای خشک و آسیب دیده از سولفات‌ استفاده نمی‌شود.

بارگذاری

بارگذاری

خبـرنامـه

برای عضویت در خبرنامه ایمیل خود را وارد نمایید