تلویزیون واقع نما و دنیای مد (قسمت اول)

آیا تا به حال اسم تلویزیون واقع نما (Reality television) به گوش شما خورده است؟ تلویزیون واقع نما به نوع خاصی از برنامه‌های تلویزیونی گفته می‌شود که از سال ۲۰۰۰ رواج پیدا کرد. بسیاری از افراد مانند خانواده کارداشیان شهرت خود را مدیون این سبک خاص از برنامه‌های تلویزیونی هستند. در تلویزیون واقع نما برنامه‌ها دارای طرحی کلی هستند اما فیلمنامه مشخصی ندارند. بعضی برنامه‌های گفت‌وگو محور، مسابقه‌ای و … هم در شمار این برنامه‌ها قرار می‌گیرند. این برنامه‌ها در نقطه میانی مستندها و برنامه‌های خیالی و سرگرم کننده قرار دارند و به نوعی تلاش دارند به هردوی این اهداف برسند.

این برنامه‌ها علاوه بر سرگرمی اطلاعات خوب و مفیدی در حوزه‌های مختلف در اختیار مخاطبان خود قرار می‌دهند. در این مطلب قصد داریم تعدادی از شوهای تلویزیون واقع نما را در حوزه مد و فشن با یکدیگر مرور کنیم تا بتوانیم به کمک این شوهای تلویزیونی با ترندها و شرایط کنونی دنیای مد و فشن آشنا شویم.

inside

برش

در برش  (Making the Cut)  دوازده طراح مد و فشن بین‌المللی شرکت دارند. در این برنامه تلویزیون واقع نما این گروه از طراحان مد تلاش می‌کنند تا با توجه به توانمندی‌های خود یک برند جهانی تاسیس کنند. این شو، برنامه‌ای خلاقانه و جذاب است؛ خصوصا برای طراحان لباس و علاقه‌مندان به دنیای مد. برش محصول سال ۲۰۲۰ است و تا به حال ۱۰ قسمت از آن منتشر شده است.

2 (1)

طراحی استایل هالیوود

طراحی استایل هالیوود (Styling Hollywood) به شما کمک می‌کند تا متوجه شوید در دنیای طراحان لباسی که استایل سلبریتی‌ها را طراحی می‌کنند چه می‌گذرد. در طول این شو، از نزدیک شاهد طراحی استایل فرش قرمز بعضی از سلبریتی‌ها هستید. این شو محصول ۲۰۱۹ است و از طریق نتفلیکس ارائه شده است.

3

بعدی در دنیای مد

شو بعدی در دنیای مد (Next in Fashion)  یک شو پرانرژی از یک رقابت در دنیای فشن است. در این مسابقه طراحان مختلف با استفاده از طرح‌ها و بافت‌ها مختلف لباس تلاش می‌کنند تا برنده این رقابت باشند. میزبان این شو تن فرانس و الکسا چانگ هستند. اگر از طرفداران تلویزیون واقع نما باشید احتمالا با تن فرانس آشنایی دارید و او را در دیگر برنامه‌های تلویزیون واقع‌ نما دیده‌اید که به طراحی لباس می‌پردازد.

ادامه دارد…

0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *