مدلینگ

مدلینگ چیست و چطور مدل شوم؟

اگر شما هم در شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام عضو باشید، احتمالاً افراد زیادی را دیده‌اید که خودشان را مدل معرفی می‌کنند و شاید این سؤال برای شما پیش آمده باشد که آیا واقعاً حرفه این افراد مدلینگ است؟ باید همین ابتدا به شما بگوییم خیر. بیشتر این افراد توهم مدلینگ و مدل بودن را دارند و چیزی از اصول این کار به‌عنوان شغل و حرفه نمی‌دانند. با توجه به چنین موضوعاتی و پرسش‌هایی که اصولاً در این زمینه جواب مناسبی برای آن‌ها پیدا نمی‌شود تصمیم گرفتیم در این مقاله از مجله مدیسه به موضوع مدلینگ چیست و مدل کیست بپردازیم تا شما را کمی با زیروبم‌ها این شغل آشنا کنیم. اگر تصمیم گرفته‌اید که به عنوان یک مدل به‌صورت حرفه‌ای فعالیت خود را شروع کنید قطعاً به چنین اطلاعات کاملی برای وارد شدن به حرفه مدلینگ نیاز دارید. بعد از خواندن این مقاله از این به بعد اگر جایی فردی را دیدی که خودش را مدل معرفی کرد می‌توانید به خوبی تشخیص دهید که آیا واقعاً او یک مدل حرفه‌ای است یا توهم مدلینگ دارد.

مدلینگ

مدل کیست؟

اگر با عکس گرفتن راحت هستید و از پوشیدن لباس‌های مختلف لذت می‌برید، ممکن است به مدل شدن علاقه داشته باشید. درک اینکه یک مدل دقیقاً چه‌کاری انجام می‌دهد، می‌تواند به شما در انتخاب حرفه مدلینگ متناسب با علایقتان کمک کند. پس اول از همه نیاز است با این موضوع آشنا شویم که اصلاً مدل کیست و به چه شخصی مدل گفته می‌شود. هنگامی‌که یک طراح یک لباس یا تولیدکننده لوازم جانبی محصولی روانه بازار می‌کند، معمولاً به راهی برای نمایش آن به عموم مردم نیاز دارد. اینجا است که مدلینگ مطرح می‌شود. هنگام تلاش برای بازاریابی و نمایش یک مد جدید به مخاطب، طراحان مد اغلب از مدل‌هایی استفاده می‌کنند که شبیه به مخاطب موردنظر باشد. به‌عنوان مثال، مدل‌های سایز بزرگ معمولاً لباس‌های سایز بزرگ را مدلینگ می‌کنند. مدل‌های کوتاه‌قد ممکن است برای مدل‌سازی مدهای خاص افراد کوتاه‌قد استفاده شوند یا مثلاً مدل‌های کودک برای نمایش لباس‌های مخصوص کودکان.

مدلینگ مد شامل استفاده از حالت فیزیکی بدن افراد برای نشان دادن محصول خاصی است. این کار به مردم اجازه می‌دهد تا ببینند مثلا یک لباس خاص چگونه روی بدن به نظر می‌رسد. یک مدل با برند‌های تولید کننده، طراحان مد، عکاسان و برای تبلیغ طیف گسترده‌ای از محصولات کار می‌کند. برندهای تولید کننده مدل‌هایی را برای پوشیدن لباس‌های مد روز برای تبلیغات در مجلات، نمایش تن‌خور لباس در صفحات اجتماعی، وب سایت‌های فروش لباس و فروش آنلاین محصولات آرایشی استخدام می‌کنند. مدل‌ها عموماً صاحب سبک و آرایشگران مخصوص هستند که لباس‌ها، مدل‌های مو و ظاهر آن‌ها را هماهنگ می‌کنند اما درنهایت مسئول نحوه نمایش آنچه به آن‌ها سپرده شده است در مقابل دوربین بر عهده خودشان است. عکس‌ها و فیلم‌های مدل‌ها در انواع و اقسام مجلات، کاتالوگ‌ها و شبکه‌های اجتماعی نمایش داده می‌شوند.

مدل کیست

مدلینگ چیست و یک مدل مد چه‌کاری انجام می‌دهد؟

اگرچه بسیاری از افراد بر این باورند که مدلینگ فقط شامل پوشیدن لباس‌های مختلف و زیبا است، اما این‌همه ماجرا نیست. در حالی که حرفه مدلینگ مد می‌تواند هیجان‌انگیز و پرزرق و برق باشد، اما نسبتاً سخت و استرس‌زا هم هست. مدل‌ها اصولاً باید به‌گونه‌ای خاص به نظر برسند و رفتار کنند؛ بنابراین آن‌ها باید برای حفظ یک تصویر خاص از خودشان تلاش کنند. این معمولاً شامل رژیم‌های غذایی سخت و ورزش برای حفظ اندام آن‌ها در بهترین حالت است و باید علم رژیم غذایی و روش‌های مراقبت از پوست را به خوبی بدانند. مدل‌های مد خودشان باید معمولاً به‌روز باشند و از آخرین مدها پیروی کنند و مانند یک الگو رفتار کنند.

 

مدل های جدید لباس زنانه

 

حرفه مدلینگ به مدل‌هایی نیاز دارد که بتوانند ساعت‌های طولانی در چندین نوع شرایط و محیط‌های مختلف کار کنند. به‌عنوان مثال، مدل لباس‌های تابستانی باید با این لباس‌های مختلف ساعت‌ها در زیر نور آفتاب تابستان به دوربین لبخند بزند در حالی که در زیر نور آفتاب در حال کباب شدن است. مدل‌ها همچنین باید شخصیتی برون‌گرا و مهارت‌های اجتماعی فوق‌العاده‌ای داشته باشند، چرا که معمولاً در حین کار نیاز به تعامل با افراد مختلفی دارند. آن‌ها ممکن است نیاز به تعامل با استایلیست‌ها، آرایشگر‌ها، طراحان و عکاسان داشته باشند. در کل یک مدل حرفه‌ای باید بتواند در کمتر از چند دقیقه تعداد زیادی ژست بگیرد و توانایی گرفتن حداقل ۱۰۰ ژست حرفه‌ای و اصولی را در پروژه‌ها داشته باشد.

انواع مختلف مدلینگ

مانند هر حرفه دیگری، انواع مختلفی از مدلینگ مد وجود دارد. مدل برای عکاسی و چاپ کاتالوگ یکی از رایج‌ترین انواع مدلینگ است. مدل‌هایی که برای رسانه‌های چاپی مانند مجلات و کاتالوگ‌ها کار می‌کنند، با پوشیدن لباس‌های مختلف و یا در حال استفاده محصولات آرایشی در مقابل دوربین عکاسان ژست می‌گیرند. در بیشتر مواقع، از آن‌ها خواسته می‌شود که چندین ژست مختلف را برای مدت طولانی نگه دارند و در یک حالت بی‌حرکت بمانند. مدلینگ زنده یکی دیگر از انواع محبوب مدلینگ مد است. در این نوع مدلینگ مدل‌های زنده معمولاً باید در حالی که مثلاً لباس‌های یک مجموعه را پوشیده‌اند، راه بروند و آن‌ها را جلوی تماشاگران زیادی به نمایش بگذارند. برخی از مدل‌های زنده حتی ممکن است نیاز به تعامل با وسایل خاص در محیط خود نیز داشته باشند. برخی از مدل‌ها ممکن است فقط با قسمت‌های خاصی از بدنشان مانند دست‌ها یا پاها مدلینگ کنند. مثل مدل‌هایی که از دستشان برای نمایش دادن یک انگشتر استفاده می‌شود.

انواع مدلینگ

چطور وارد حرفه مدلینگ شویم و یک مدل باشیم؟

هیچ شرایط تحصیلی خاصی برای مدل شدن وجود ندارد، اما برخی از مدل‌های ممکن است ترجیح بدهند که در مدرسه یا در کلاس‌های مدلینگ شرکت کنند. در حالی که کلاس‌های مدلینگ هرگز تضمین نمی‌کنند که فرد درنهایت به‌عنوان یک مدل حرفه‌ای مشغول به کار شود. در مدرسه مدلینگ، مدل‌های مشتاق اغلب مهارت‌های مختلفی را یاد می‌گیرند که می‌تواند برای حرفه‌ای شدن در مدلینگ برای آن‌ها مفید باشد. به‌عنوان مثال، اکثر مدارس مدلینگ به مدل‌ها نحوه لباس پوشیدن و رفتار کردن را آموزش می‌دهند. در حین حضور در مدرسه مدلینگ، برخی از افراد کم‌کم اعتمادبه‌نفس لازم برای یک تبدیل شدن به یک مدل موفق را به دست می‌آورند.

اکثر مدل‌ها معمولاً با آژانس‌های مدلینگ کار می‌کنند. این نوع نمایندگی‌ها به‌عنوان واسطه‌ای برای مدل‌ها و مشتریان احتمالی عمل می‌کنند. درواقع، بسیاری از طراحان مد، مدل‌هایی را استخدام نمی‌کنند، مگر اینکه توسط آژانس‌های مدلینگ نمایندگی شوند. یک مدل همچنین می‌تواند به‌جای کار با آژانس مدلینگ، به‌صورت فریلنس کار کند که البته برای موفقیت کار سخت‌تری در پیش خواهد داشت.

 

مطالب مرتبط

معرفی ۵ فشن بلاگر مسن اینستاگرام

سلبریتی های ماندگار در دنیای مد و فشن

طرح جلد تاریخ ساز ووگ عربی

0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *