تاریخچه تصویری استریت استایل-قسمت اول

با اینکه استریت استایل در دهه اخیر ابداع نشده‌است، می‌توان گفت از سال ۲۰۱۰ و پیش از فراگیری اینستاگرام به‌عنوان یک ابزار تجاری در مد، استریت استایل به شکلی که امروز می‌شناسیم در عکس‌ها ظاهر شد. تغییر و تکامل رسانه‌های دیجیتال در دهه اخیر و فراگیری اینستاگرام باعث شد ناگهان عکس‌های ساده‌ای که در آنها برای اولین بار مدل به دوربین خیره نشده بود، به بزرگترین مرکز توجه رسانه‌ای تبدیل شود.

استریت استایل

۲۰۱۱/ گفته می‌شود اولین عکس‌های استریت استایل را «فیل او» برای مجله وگ گرفت. این عکس‌ها که در آنها برای اولین بار مدل به دوربین خیره نشده بود، حتی قبل آن گرفته شد که کسی در دنیا آیفون داشته باشد و یا اینستاگرام محبوبیتی پیدا کند.

استریت استایل

۲۰۱۲/ تا قبل از این فقط مدل‌ها سوژه عکاسی مد بودند؛ اما در این سال زنان خوش‌پوش شروع به انتشار عکس‌هایشان در رسانه‌های دیجیتال کردند و شغلی جدید به نام «فشن بلاگر» را ابداع کردند. در این زمان بلاگرها هنوز لباس‌های خودشان را می‌پوشیدند و هنوز از تبلیغ خبری نبود.

 

استریت استایل

۲۰۱۳/ فشن بلاگرها در این سال به‌خوبی شناخته شدند و برندها شروع به ارسال لباس‌های خود برای تبلیغات کردند. فشن بلاگرهایی که امروز میلیون‌ها فالوور دارند، در این سال شروع به‌کار کردند. ترندهای شلوغ و پر‌زرق و ‌برق که امروزه از جذابیت‌های اصلی اینستاگرام هستند، در این سال به محبوبیت رسیدند.

نظر شما چیست؟ شما درباره تاریخچه استریت استایل چه می‌دانید؟

منتظر مطالعه قسمت‌های بعدی این مطلب باشید.
ادامه دارد…

0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *