main

سورپرایز روز عشق با دسته گل شکلاتی

اگر می‌خواهید مخاطب خاص دوست داشتنی‌تان را حسابی سورپرایز کنید، امسال در حالی‌که منتظر دریافت یک دسته گل رز است، به اون یک دسته گل شکلاتی هدیه بدهید و ذوق‌زده‌اش کنید! در این مطلب به شما آموزش می‌دهیم چگونه دسته‌گلی با مغز توت فرنگی پوشیده در شکلات و گلبرگ‌هایی از جنس تافی بسازید. خیالتان راحت، درست کردنش هم بسیار ساده‌است.

1

لوازم مورد نیاز:

نیم کیلو توت‌فرنگی درشت

یک بسته تابلت شکلاتی

سیخ چوبی

نیم کیلو تافی شکلاتی ساده

۲ قاشق غذاخوری پودر کاکائو

قیچی آشپزخانه، وردنه ، آبکش با حفره‌های درشت، سلفون یا کیسه فریزر

توت ‌فرنگی‌ها را بشویید، ساقه‌شان را بگیرید و بگذارید خشک شوند.

2

تابلت شکلاتی را با چاقوی آشپزخانه خرد کنید، در ظرف گودی بریزید و در مایکروفر بگذارید. هر ۲۰ ثانیه شکلات را هم بزنید تا کاملا آب شود. وقتی دو سوم شکلات آب شد، دیگر مایکروفر را روشن نکنید و با هم زدن بقیه آب را ذوب کنید. این کار را می‌توانید با قرار دادن شکلات در ظرف پیرکس و گذاشتن آن روی کتری آب جوش هم انجام‌دهید.

3

قسمت تیز سیخ چوبی را در شکلات مذاب و سپس در مقطع بالایی توت‌فرنگی فرو ببرید. توت فرنگی ها را چند دقیقه در یخچال بگذارید تا شکلات منجمد و سیخ‌ها در توت‌فرنگی‌ها ثابت شود. بعد از خارج کردن توت فرنگی ها از یخچال، هر کدام را با دقت در شکلات مذاب فروکنید و از انتهای سیخ در حفره‌های آبکش پشت و رو شده فرو کنید تا شکلات بدون تماس با سطح دیگری ببندد.

4

5

در مرحله بعد چند تافی را با حرارت دست یا با چند ثانیه گذاشتن در مایکروفر نرم کنید، هر کدام را با قیچی ۲ یا ۳ قسمت کنید. یک لایه سلفون روی سطح کار باز کنید، تافی ها را رویش بچینید و یک لایه سلفون دیگر رویش بکشید.  سپس با وردنه روی سلفون بالایی بکشید و تافی‌ها را پِرِس کنید تا گرد و تخت شوند. تافی‌های پرِس‌شده گلبرگ گل‌های شما خواهند بود.

6

7

در مرحله بعد با دستان تمیز و سرد شروع به پیچیدن رزها می‌کنیم. اول یکی از گلبرگ‌های کوچکتر را به صورت رولی بپیچید و این گلبرگ را در مرکز و بالای توت فرنگی شکلاتی فیکس کنید. گلبرگ‌ها را یکی‌یکی به دور هم بپیچید و لبه آن‌ها را به بیرون برگردانید و با دست فرم‌دهید.

8

9

اگر در بین کار دستتان چرب یا نوچ شد، آن را در مقداری پودر کاکائو که دم دست گذاشته‌اید فرو ببرید تا چسبندگی آن از بین برود. برای گلبرگ‌های بیرونی گل ممکن است لازم باشد تافی درسته یا با برش‌های کمتری استفاده کنید. گلبرگ‌ها را بپیچید تا گل رز چاق و چله و کاملی ساخته‌شود. حدود ۶ تا ۱۰ گلبرگ برای هر رز کافی خواهد‌بود. پس از آماده‌شدن هر گل رز آن را در یخچال بگذارید تا سفت‌شود.

11

12

برای ملاقات ولنتاین گل‌ها را با روبان قرمز تزیین‌کنید و حس شیرین یک سورپرایز خوشمزه را در چهره عشقتان ببینید.

1 پاسخ

ارسال یک پاسخ

در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>